مکان های عاشقانه جهان

یکی از انواع سفر،‌ بازدید از مکان‌های عاشقانه و رمانتیک برای گذراندن اندک زمانی در کنار فردی که دوستش می‌دارید، است.سفر کردن عموما با هدف خاصی آغاز می‌شود. بازدید از کشورها و جاذبه‌های گردشگری می‌تواند اهداف متفاوتی هم‌چون سپری کردن تعطیلات و کسب تجربیات جدید داشته باشد.

اما اگر زوج عاشقی باشید که به تازگی هم ازدواج کرده ‌اید،
قطعا برای گذراندن دوران ماه عسل خود به فکر سفر خواهید بود.
اگر این سفر به مکان‌های رویایی، عاشقانه و زیبا باشد، قطعا دوران خوشی را برای شما رقم خواهد زد و برای همیشه در دفتر زندگی مشترک‌تان ثبت خواهد شد. در این مقاله ۱۷ مقصد عاشقانه در جهان را معرفی می‌کنیم تا اگر قصد سفر عاشقانه داشتید، به این مکان‌ها هم فکر کنید.

۱. رودخانه موزل

مکان های عاشقانه جهان

رودخانه موزل در غرب اروپا

 

دهکده‌های اطراف رودخانه موزل در غرب اروپا، یکی از مکان‌های آرام و دلنشین در میان طبیعتی سرسبز هستند. رودخانه موزل که به رود راین می‌ریزد، از سه کشور فرانسه،‌ آلمان و لوکزامبورگ عبور می‌کند. زیباترین دهکده‌های کشور آلمان در کنار این رودخانه قرارگرفته اند. این منطقه ۷۱۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در بخش‌هایی از کنار رودخانه قلعه‌های تاریخی وجود دارند که امروزه تنها آثاری از آن‌ها باقی مانده است.
در این رودخانه می‌توان با قایق اطراف را گشت و در دشت‌های سرسبز آن قدم زد.

جاذبه های گردشگری رمانتیک جهان

۲. بروژ

مکان های عاشقانه جهان

بروژ در شمال غربی کشور بلژیک

بروژ در شمال غربی کشور بلژیک واقع شده و بزرگ‌ترین شهر استان فلاندری غربی است. این شهر تاریخی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و مهد هنر و جشنواره‌های بسیاری در این کشور است. عبور کردن از میان کانال آب در میان این شهر قدیمی در هوای گرگ و میش تجربه‌ای بس عاشقانه خواهد بود.
دیدن ساختمان‌های قدیمی شهر که هنگام غروب خورشید همانند طلا نیز می‌درخشند،
می‌تواند خاطرات شگفت‌انگیزی را برای شما رقم بزند.

۳. اسکای

مکان های عاشقانه جهان

جزیره اسکای در کشور اسکاتلند

اسکای بزرگ‌ترین و شمالی‌ترین جزیره در کشور اسکاتلند است.
این منطقه در میان کوهستان‌ها و دشت‌هایی قرار گرفته است که طبیعتی نفس‌گیر وزیبا دارد. گشت و گذار در میان این دشت‌های سرسبز و کوهستان‌های باعظمت در کنار فردی که دوستش دارید، شما را اندکی از شلوغی‌های شهرتان دور خواهد کرد و این مکان را جز عاشقانه‌ترین مکان‌های زندگی‌تان قرار خواهد داد.

۴. میکونوس

مکان های عاشقانه جهان

میکونوس یکی از جزایر زیبای یونان است

میکونوس یکی از جزایر زیبای یونان است که آب و هوا و منظره‌های بی‌نظیری دارد. این جزیره که در دریای مدیترانه قرار دارد، هرساله گردشگران زیادی را به ویژه در فصل گرما به خود جذب می‌کند. در این جزیره می‌توانید در مقابل ساحل به تماشای غروب خورشید نشسته و از خوردن غذاهای خوش‌طعم یونانی در رستوران‌های زیبای این جزیره لذت ببرید.

۵. کوت دازور

مکان های عاشقانه جهان

کوت دازور یا ریویرای فرانسه

کوت دازور یا ریویرای فرانسه ساحلی در جنوب شرقی فرانسه مشرف بر دریای مدیترانه است. این منطقه شرایط جغرافیایی و طبیعت جذابی دارد که سالانه گردشگران بسیاری برای تفریح و گذراندن وقت در دل این طبیعت آرامش‌بخش به آنجا سفر می‌کنند. دهکده‌ها، پل اورنات، ساحل و دریای آبی، تنها بخشی از زیبایی‌های این منطقه هستند که می‌توانند برای شما خاطرات خوشی را به ارمغان آورند.

مکانهای دیدنی عاشقانه دنیا

۶. سن سباستین

مکان های عاشقانه جهان

سن سباستین از شهرهای ساحلی کشور اسپانیا

سن سباستین یکی از شهرهای ساحلی کشور اسپانیا است .
جز معروف‌ترین سواحل اروپا نامیده می‌شود.
این منطقه یکی از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری در اسپانیا است. دیدن منظره‌ی زیبای این شهر از بالای کوه یولیا و قدم زدن در کنار ساحل سفید و دریای آبی آن، این مکان را جز زیباترین‌ها قرار داده است.

۷. یون‌نان

مکان های عاشقانه جهان

یون‌نان از استان‌های جنوبی کشور چین

یون‌نان یکی از استان‌های جنوبی کشور چین است.
این منطقه در میان کوهستان‌ها و رودخانه‌ها در طبیعتی سرسبز با آب و هوایی خوش واقع شده است. رودخانه یانگ تسه از ارتفاعات شمال این استان سرچشمه می‌گیرد. بازدید از پارک و کوهستان اژدها و تماشای خلقت باشکوه طبیعت، قطعا خاطرات و تجربیات خوشی را برای شما رقم خواهد زد.

۸. ونیز

مکان های عاشقانه جهان

ونیز در ایتالیا

ونیز جزیره‌ای در شمال ایتالیا است.
این شهر یکی از جذاب‌ترین مقصدهای گردشگری در جهان است.
تردد با قایق در میان کانال‌های آب این شهر، همچنین گشت و گذار در کافه‌ها و رستوران‌های رمانتیک و بازدید از معماری‌ها و آثار تاریخی آن، این شهر را به مکان مناسب وجذابی برای گذراندن دوران ماه عسل تبدیل کرده است.
مکان های عاشقانه جهان

۹. بیگ سور

مکان های عاشقانه جهان

بیگ سور در کالیفرنیا

بیگ سور یکی از شهرهای ساحلی در کالیفرنیا است که کوه‌های سانتالویسا نیز در این منطقه قرار دارند. برخورد دریا با کوهستان یکی از زیباترین خطوط ساحلی در جهان را در این منطقه به وجود آورده است.
مکان های عاشقانه جهان

۱۰. کرالا

مکان های عاشقانه جهان

کرالا در هند

کرالا ایالتی در جنوب کشور هند است که خط ساحلی طولانی و زیبایی با دریای عرب دارد. این منطقه یکی ازمحبوب‌ترین مقاصد گردشگری در هند است. وجود خانه‌های قایقی این منطقه در کنار ساحلی زیبا و دریایی آرام، جزء محبوب‌ترین‌ها برای گردشگران و گذارندن دوران ماه عسل زوج‌ها است.